RXR-YC25000BD räjähdyssuojattu palonsammutus- ja tiedustelurobotti
Lyhyt kuvaus:
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Tuotteen yleiskatsaus
Soveltamisala
Palontorjunta suurissa öljy- ja kemianteollisuuden yrityksissä
Pelastusympäristössä on syttyvää kaasua, nestevuotoja ja räjähdysvaara.
Pelastus savun, myrkyllisten ja haitallisten kaasujen ympäristössä
Tarvitaan läheistä sammutusta ja henkilöstöä lähellä ympäristöä, joka on altis uhrien pelastamiselle
Tuotteen ominaisuudet
1. ★ Savun käyttö
2. Myrkyllisten ja haitallisten kaasujen havaitseminen ★
8 kaasua ja 2 ympäristöparametria
3.★ vetokyky: N 6500
4. ★ Käytä Robot Network -pilvialustaa
Keskeiset tekniset indikaattorit
4.1 Robotit:
1.Nimi: Paloilmaisinrobotti
2. Malli: RXR-YC25000BD
4. Paloalan standardien täytäntöönpano: GA 892.1-2010 -palorobottien yleiset tekniset ehdot, osa 1
7.Virta: Sähköinen, kolmikomponenttinen litiumparisto
8. Koko: pituus 1964 mm × leveys 1298 mm × korkeus 1543 mm (Tämä parametri on yhdenmukainen kansallisen palokaluston laadunvalvonta- ja tarkastuskeskuksen tarkastusraportin kanssa)
9. Ohjauksen halkaisija: 2130 mm (Tämä parametri on yhdenmukainen kansallisen palokaluston laadunvalvonta- ja tarkastuskeskuksen (CNPC) tarkastusraportin kanssa)
10. Paino: ≤ 870 kg
12.★ vetomatka: ≥100 m (vetää kahta DN80-kokoista vesivyötä))
13. Kävelynopeus: 0~1,36 m/s, Kaukosäädin portaaton nopeuden muutos
16. Yläpuolinen korkeus: ≥250 mm (Tämä parametri on yhdenmukainen kansallisen palokaluston laadunvalvonta- ja tarkastuskeskuksen tarkastusraportin kanssa)
17.★ Korkeus maasta: 194 mm (Tämä parametri on yhdenmukainen National Fire Equipment Quality Supervision and Inspection Centerin (NCQPC) tarkastusraportin kanssa)
18. Sivuttaisvakautuskulma: ≥45°
19. Kävelyn kesto: ≥ 2,5 h
20. Elinikä: ≥10 h
22. Videon lähetysetäisyys: 1500 m
28. Ohjauspääte: Kädessä pidettävä digitaalinen integroitu kaukosäädinpääte
4.2 Robotin savunpoistojärjestelmä:
1. Pakokaasukone: Redel-pakokaasukone
2.★ ilmamäärä: m³/h 25 000
3.★ kulma: -3~16°
4.★ Savunpoistolaitteen CITIC korkeus merenpinnasta: mm 1210
5.Käyttöpaine: 1,0–1,2 MPa
6.Vesiliitäntä: DN80 japanilainen pikapistoke
7. ★ Ajotila: Vesiajo
8.★ suurin veden virtaus: 620 litraa/min
4.3 Robottien tiedustelujärjestelmä:
2. Räjähdyssuojatun nostolavan nostokorkeus ★: alkukorkeus: 1326 mm, nostokorkeus 2133 mm
CH4: Tilavuusprosentti 0–100
CO: 0–1000 ppm
H2S: 0–100 ppm
CL2: 0–1000 ppm
NH3: 0–100 ppm
O2: 0–30 % O2
H2: 0–1000 ppm
Lämpötila-alue: -25 °C - 60 °C
Kosteusalue: suhteellinen kosteus 90 prosenttiin, suhteellinen kosteus 0 prosenttia
4.4 Robotin video- ja äänihavainto:
3. Kameran pikselit: miljoonaa HD-kuvaa, resoluutio 1080 P, laajakulma 60°
4.★ Kameran suojaustaso: IP68
5. Äänenkeruun tekniset vaatimukset: kenttääänen etäkerronta, loukkuun jääneiden ihmisten tilanteen helppo ymmärtäminen, 5 metrin vastaanottoetäisyys, taajuusalue 20 Hz~20 kHz, herkkyys ≥40 dB
4.5 Kauko-ohjauspäätteen konfigurointiparametrit
1. Mitat: 410 * 310 * 70 mm (ei keinuvivun korkeutta)
2. Kokonaispaino: 6,5 kg
3. Näyttö: vähintään 10 tuuman kirkas LCD-näyttö, 3-kanavainen videosignaalin vaihto
4. Ohjausjärjestelmän alusta: window7-käyttöjärjestelmä
5. Työaika: 8 h
10. Ohjaustiedustelujärjestelmän nostokytkin: Kyllä, itsepalautuspisteen kytkin
11. Videokytkin: Kyllä, itsepalautuspisteen kytkin
12. Automaattisen hinaustoiminnon ohjaus: Kyllä, itsepalautuspisteen kytkin
13. Valaistuksen ohjaustoiminto: kyllä, itsepalautuspisteen kytkin, tietokoneen itselukittuva vaste
14. Apuvälineet: Kädessä pidettävän kaukosäätimen päätelaitteen olkahihna, mobiilijalusta
4.6 Internet-toiminnallisuus:
1.GPS-toiminto: GPS-sijainti, reitti voidaan hakea
4.7 Muuta:
★ hätäkuljetusjärjestelmä (valinnainen): robottikuljetusperävaunu tai robottikuljetusajoneuvo
Tuotteen kokoonpano
1. Paloilmaisinrobotti ×1
2. Kädessä pidettävän kaukosäätimen pääte ×1
3. Auton korilaturi (54,6 V) × 1 sarja
4. Kaukosäätimen laturi (19,6 V) × 1 sarja